BODRUM 

Bodrum, Muğla'nın 13 ilçesinden birisidir. İlçe günümüzde önemli bir turizm merkezi olması ile anılmaktadır ki bunda Bodrum'un kendine has bazı özellikleri olması etkilidir. Bodrum sadece Türkiye'de değil dünyada da turizm açısından bilinen bir ilçedir

BODRUM BEYAZ EVLERİ

Geleneksel Bodrum mimarisi belirgin özelliklere sahiptir:  beyaz duvarları ve doğal kolay bölgesel yapı tarzı ile kendine has bir isim oluşturmuştur. Bu yazı ile sizinle paylaşacağım evler tipik beyaz boyalı Ege Bodrum evleridir. Gördüğünüz gibi çoğunun tek veya çift katlı olduğu görülüyor ve neredeyse hepsinin düz çatıları vardır. Güneşin sıcaklığı ve güçlü ışığından korunmak için pencerelerinde kepenkleri var. Bu evler açık hava yaşam tarzı göz önüne alınarak dekore edilmiş olup etraflarında geniş avlu veya balkona sahiptir.

MUHTEŞEM OTELLERİ

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Bodrum, aynı zamanda dünyaca ünlü bir tatil cennetidir.

Koyları, plajları, antik kentleri, tarihi eserleriyle göz dolduran Bodrum’da gezilecek çok nokta, yapılacak pek çok aktivite vardır.

Bodrum, Muğla il merkezine yaklaşık 109 kilometre uzaklıktadır. Yalıkavak, Gümüşlük, Gümbet, Turgutreis, Göltürkbükü, Ortakent, Akyarlar ve Bitez Bodrum’un en popüler tatil beldeleridir. Borum’un her noktasında konaklama tesisi bulunmaktadır. 3, 4, 5 yıldızlı otellerin sayısı bölgede fazladır fakat pansiyon, butik otel ve apart otel sayısı da lüks oteller kadar fazladır diyebiliriz. Otellerin geneli kıyı kesimlerde yer alsa da, iç kesimlerdeki otellerde de konaklayabilirsiniz.

2014 yılında kurduğumuz istanbuliyyah turizim bu güne alnının akıyla gelmiştir siz değerli mizafirlerimizin memnuniyeti önceliğimiz,dir

Esentepe, Gazi Osmanpaşa Cd No:127, 34065, 34065 Eyüp/İstanbul

istanbuliyyah@hotmail.com

© 2015 by istanbuliyyah

Proudly created with www.istanbuliyyah.org

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram