KAPADOKYA

BALON TURU

Kapadokya balon turları ile peri bacaları ve vadilerin arasında eşsiz keşif turları sizleri bekliyor! Kapadokya balon turu yolculuğu ile bulutların arasında seyir-i alem. Kapadokya balon turu dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız muhteşem bir deneyimdir. Gökyüzünde süzülen rengarenk balonlarla Kapadokya da balon uçuş yapmaya hazır mısınız? Kapadokya balon turları Kapadokya’nın etkileyici ve mistik atmosferinde en özel anlarınızı fotoğraflayıp ölümsüzleştireceğiniz eşi benzeri olmayan bir aktivitedir.

KAPADOKYA ÜRGÜP

Milyonlarca yıl önce Erciyes ve Hasan Dağı'nın volkanik külleri çevredeki platoyu tüf ile kapattı. Rüzgar ve hava, yumuşak volkanik kayaları, konik ve "peri bacaları" na dönüştürdü. Eski çağlardan beri, insanlar bu yumuşak kayaları mağara kilisesi, şapel ve manastır yaptılar.

KAPADOKYA ÜRGÜP

Peri bacaları, yağmur rüzgarı ve sel sularının tüflerden oluşan yapıyı aşındırarak gerçekleşen koni biçimindeki oluşumdur. Peri bacaları kule şeklinde olan bu oluşumların tepelerinde kaya bloku bulunmaktadır. Kapadokya’nın vadilerindeki peri bacaları oluşumlarını en iyi şekilde bu vadilerde atv turu yaparak keşfedebilirsiniz

IHLARA VADSİ

Aksaray İli Güzelyurt İlçesi sınırları içerisinde bulunan Ihlara Vadisi dünya üzerindeki kanyonlar arasında önemli bir yere sahiptir. 18 kilometre uzunluğunda, ortalama 150 metre derinliğinde ve 200 metre genişliğinde, bünyesinde binlerce yaşam alanı bulunan Ihlara Vadisi, diğer kanyonlardan farklı olarak geçmiş dönemlerde içerisinde insanların yaşadığı dünyanın en büyük kanyonu olma özelliğini taşımaktadır. Ihlara Vadisini şekillendiren ve vadiye hayat veren Melendiz Nehri buradaki yaşamın ana kaynağıdır. Vadiyi çevreleyen kayaçların kolay yontulmasıyla oluşturulmuş yüzlerce kilise ve kaya oyma mekan, vadiyi dünyanın en önemli kültür ve medeniyet merkezlerinden biri haline getirmiştir.

TUZ GÖLÜ

Tuz Gölü havzası ülkemizde  biyolojik çeşitliliğin korunması açısından büyük önem taşıyan ve uluslararası kriterlere göre  A sınıfı bir sulak alandır. Tuz Gölü  kuş varlığı yönünden Türkiye’nin en zengin göllerinden birisidir. Bölgede 85 kuş türü, 4 tanesi endemik 129 böcek türü,15 memeli türü ve 38 tane endemik bitki türü bulunmaktadır. Göl aynı zamanda I.Derece Doğal Sit olarak tescil edilmiştir.

2014 yılında kurduğumuz istanbuliyyah turizim bu güne alnının akıyla gelmiştir siz değerli mizafirlerimizin memnuniyeti önceliğimiz,dir

Esentepe, Gazi Osmanpaşa Cd No:127, 34065, 34065 Eyüp/İstanbul

istanbuliyyah@hotmail.com

© 2015 by istanbuliyyah

Proudly created with www.istanbuliyyah.org

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram