SAÇ EKİMİ

SAÇ EKİMİ&TEKNİKLERİ

Saç ekimi; saç dökülmesi günümüzde kadınların da erkeklerin de ciddi problemleri arasında yer alır. Saçlar, kişiler üzerinde hem psikolojik hem de fiziksel görünüm açısından önemlidir. Yoğun saçlı görünüm kişilerin kendilerine olan özgüvenini arttırmaktadır. Daha genç bir görünüm isteyen kişiler saç ekimi tercih ederler. Saç dökülmeleri birçok sebepten ortaya çıkabilir. Saç dökülmesinin en belirgin ve önemli noktalardan biri de genetik saç dökülmesi olarak bilinir. Stres, sağlıksız yaşam tarzı, ani kilo kayıpları ve sağlıksız diyetler ile hamilelik, hormonla alakalı değişimler, ciddi sağlık sorunları gibi nedenler de saç dökülmesinin sebepleri arasında sayılabilir. Tedavi ve bakımlar ile istemiş olduğu görünümüne kavuşamayan kişiler ya da uzun ve zahmetli süreçleri en kısa sürede reel sonuçlar ile isteyen kişilere uygulama yapılmaktadır. Saç ekimi işleminde husus saçlı olan deriden saçsız olan ve saç istenen bölgeye ekim yapılmasıdır. Saç transplantasyonu da diyebiliriz. Saç ekimine uygun olan herkese uygulanabilir.  Günümüzde çoğu kişinin tercih ettiği bu ekim ile kısa sürede istenilen sonuçlara varılmaktadır. Eskiden FUT yöntemi ile ekim zahmetli ve acılı bir yöntem ile donör noktasından greftler alınırken şu an ise FUE yöntemi ile acısız, ameliyat izi olmadan daha kısa süre maksimum greft alabiliyoruz.  Birçok yöntemi bulunmaktadır. Kişinin isteğine ve ihtiyacına göre ekim yöntemi tercih edilerek hastamız ile ortak karar ile operasyonu planlayabiliyoruz. Saç ekimi, sakal ekimi, kaş ekimi, bıyık ekimi ve faul ekimi yapılmaktadır. Donör nokta iki kulak arası olabildiği gibi sakal ve göğüsten de alım yapılabilir. İhtiyaç hangi bölgelerde ne kadar greft ise planlama ona göre yapılır.

SAÇ EKİMİ&TEKNİKLERİ

Karın germe yani abdominoplasti orta ve alt karın bölgesinde mevcut fazla yağ ve sarkık haldeki cilt dokusunun alındığı ve karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir. Karnın düz olmasını engelleyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bunlar oluşmadığı takdirde karın sıkı ve fit görünmemektedir. Düz bir karının karın derisi incedir. Karın derisinin incelmesi zayıflama ile gerçekleşmektedir. Eğer yeterli kilo verme ile karın derisi incelmedi ise liposuction ile inceltilebilir. Karın içerisindeki organları içerde tutan karın kaslarının sıkı olması gerekmektedir. Doğum sonrası veya aşırı kilo alma veya verme durumlarında karın kasları gevşer ve hasta ne kadar zayıflarsa zayıflasın karnı düz olmaz. Şişman kişiler bu ameliyattan önce kaybedebilecekleri miktarda kilo vermelidirler.

2014 yılında kurduğumuz istanbuliyyah turizim bu güne alnının akıyla gelmiştir siz değerli mizafirlerimizin memnuniyeti önceliğimiz,dir

Esentepe, Gazi Osmanpaşa Cd No:127, 34065, 34065 Eyüp/İstanbul

istanbuliyyah@hotmail.com

© 2015 by istanbuliyyah

Proudly created with www.istanbuliyyah.org

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram